Zdravá strava a sport – základ zdravého životního stylu

Zdravý životní styl je něco, o čem se hodně mluví, ne každý však ví, jaké výhody se sebou přináší. Nebude to jen štíhlé a vysportované tělo, jeho výsledkem je pevnější zdraví a lepší kvalita života. Svých cílů v této oblasti dosáhnete vhodnou kombinací správného stravování a pohybu. 
Proč se stravovat rozumně?
Zdravá strava by vám měla poskytnout optimální množství energie i živin a podpořit vás i při dosahování sportovních cílů. Ať už chcete nabrat svalovou hmotu, zhubnout několik nadbytečných kilogramů nebo zlepšit výkonnost, bez vhodného stravování to nepůjde.
Pomocí jídla můžete regulovat energetický příjem. V kombinaci s kontrolou výdeje energie při cvičení můžete efektivně hubnout, ale také nabírat svalovou hmotu. Jídlo je samozřejmě nejlepší způsob, jak dát organismu všechny látky a živiny, které potřebuje, aby bylo zdravé, ale také krásné. Kromě fyzické stránky ovlivňuje naše potrava také psychiku. Pokud se cítíte dobře a máte dost energie na všechny vaše aktivity, spokojená je i vaše mysl. Správné stravovací návyky dokáží navíc snížit riziko civilizačních onemocnění, k nimž patří například cukrovka II. typu nebo některé druhy rakoviny. 
Nezbytnou součástí zdravého životního stylu je pohyb!
Zdravý životní styl bez pochyb zahrnuje pravidelný pohyb. Pouze stravou nedosáhnete dlouhodobě udržitelných výsledků bez ohledu na to, zda chcete hubnout nebo formovat postavu. Sport navíc přispívá ke zlepšení imunity, snižuje stres a přinese vám také lepší spánek.
Ať už je vaší vášní fitness, běhání, turistika nebo jakýkoli jiný sport, nezapomínejte ani na kvalitní sportovní oblečení. Zvýšíte si tak komfort při tréninku, ale také sebevědomí. Vždyť co nechá vaši vypracovanou postavu vyniknout víc, než stylové sportovní legíny nebo kompresní šortky KALLYS?
Zdravý životní styl a sport k sobě jednoznačně patří. Pohyb každý den nabije energií vaše tělo i mysl, takže se na něm stanete brzy závislí. Sport vám může zkvalitnit život a pomůže na cestě za vašimi vysněnými dobrodružstvími. Tak proč nezačít žít zdravěji ještě dnes?
 
Proč pravidelně sportovat?
Pravidelný sport zlepšuje kondici, pomáhá s hubnutím i budováním svalů. Výběr pohybové aktivity záleží na tom, co vás baví a co je vaším cílem. Platí však, že jakýkoli sport nebo fyzická aktivita budou pro vás přínosem. 
Dostatek pohybu oceníte během celého dne. Odbourává nahromaděný stres, během cvičení se uvolňují hormony, které vás naplní pocity radosti a štěstí. Celkově se tak budete cítit lépe a sebevědoměji. Těžko usínáte a v noci se často budíte? Postačí půl hodinka pohybu denně a budete mít také kvalitnější spánek. 
To pořád nejsou všechny benefity pravidelného pohybu. Váš organismus si díky němu dokážete udržovat svalovou hmotu, čímž se zpomaluje jeho stárnutí. Tréninkem posílíte i své zdraví. Ocení to zejména vaše imunita, mozek, trávicí systém a prospívá i srdci. 
Přesvědčili jsme vás? Pro všechny vaše aktivity budete potřebovat sportovní oblečení z funkčních materiálů. Sportovní oblečení KALLYS je navíc zaměřeno na kompresi svalstva, která podpoří váš výkon a pomůže i při regeneraci. Každý kousek splní také vaše nároky na stylový design a pohodlnost. 
Nezapomeňte na zdravý jídelníček!
Jak jsme již zmiňovali, důležité je také zdravé stravování. Zaměřte se na potraviny, které jsou minimálně zpracovány, vyhýbejte se polotovarům, slazeným nápojům, sladkostem, uzeninám a podobně. Pokud si je chcete dopřát, učiňte tak v rozumné míře. Nejvíce prospěšných látek dodají tělu „obyčejné“ suroviny. Když se podíváte na svůj talíř, polovinu by měla tvořit zelenina a ovoce, čtvrtinu bílkoviny a zbytek sacharidy. Pitný režim byste měli pokrýt ideálně čistou vodou a neslazeným čajem.