Co je obchodní platforma a k čemu slouží?

Obchodní platformy způsobily revoluci při investování na finančních trzích. Poznejte, co je to obchodní platforma a k čemu slouží.

Investiční platformy jsou vlastně aplikace, které vám ukazují pohyb cen různých finančních nástrojů, které mají k dispozici. Jako investor máte možnost analyzovat trh a pak investovat na základě vlastní investiční strategie.

Obchodní platformy vám hlavně umožňují nakupovat a prodávat různá finanční aktiva.

Účel obchodní platformy

Dalším důležitým bodem, který byste měli vědět, je, že je lze rozlišit podle účelu.

Například:

  • Platformy pro investování do akcií, ETF nebo dluhopisů
  • Platformy s možností sociálního obchodování a funkcí Copy Trading
  • Platformy pro intradenní tradery, kteří potřebují profesionální analytické nástroje

Finanční instrumenty, které si můžete zakoupit pomocí těchto platforem, mohou zahrnovat cenné papíry – akcie, ETF fondy, dluhopisy, Forex, komodity nebo kryptoměny. Přístup na tyto trhy vám poskytuje broker.

Broker je investiční společnost, která vám umožňuje investovat na světových burzách. Za zprostředkování obchodů si většinou účtuje malý poplatek.

Nejlepší investiční platformy

Nejlepší platformy by měly mít přehledné grafy, pokročilé analytické nástroje a kvalitní mobilní aplikaci. Každá platforma je jiná a má své silné a slabé stránky. Proto je dobré pochopit, co chcete a potřebujete, než si vytvoříte investiční účet u brokera.

Například v tomto srovnání platforem, najdete seznam kvalitních investičních platforem pro české investory.

Shrnutí

  • Obchodní platformy jsou aplikace, přes které mohou investoři nakupovat a prodávat finanční aktiva (akcie, ETF, kryptoměny…).
  • Některé platformy jsou primárně určeny k investování do akcií, jiné pro začínající investory a další pro pokročilé tradery.
  • Broker je licencovaná osoba, která vám umožňuje nakupovat a prodávat akcie a další instrumenty.
  • Prostřednictvím online obchodní platformy a brokera můžete sami spravovat své finance a rozhodnout se, kde chcete své peníze investovat.