Zažijte léto jako malované na kreativním táboře

Miluje vaše dítko ze všeho nejvíc lepení, stříhání, kreslení a jiné činnosti pro šikovné ruce? Vy byste jej ale zároveň nechtěli ochudit o setkávání s kamarády tak, aby se naučilo vycházet s vrstevníky a najít si svoje místo v kolektivu. Tvořivé prázdniny a setkávání s vrstevníky nabídne dětský kreativní tábor Benice. Co na malé táborníky čeká?

Jak to na táboře v Benicích vypadá

Letní kreativní tábor v Benicích představuje mix tradičního táborového programu a výtvarně zaměřených aktivit. Základ je v podstatě běžný. Čeká na nás spaní v chatkách nebo indiánských teepee, a protože u indiána rozhodně mobilní telefon nenajdete, zapomeneme si je na chvíli i my. Místo svítících displejů se budeme věnovat pobytu na čerstvém vzduchu, výletům do krásné přírody v okolí, táborovým hrám, rozcvičce a dalším činnostem.

Kreativní tábor v Benicích nabídne však víc než jen běžný tábor. Děti budou mít příležitost si vyzkoušet celou řadu výtvarných technik. Malovat budeme tuší, ale také akvarelovými barvami, zjistíme, jaká jsou specifika práce s papírem a dozvíme se, že enkaustika opravdu není druhem exotického ptactva.

Kreativní část dětského tábora Benice

V rámci kreativního tábora v Benicích je rovněž pro účastníky nachystán workshop, teoretická průprava v podobě přednášek, přizpůsobená svou formou věku posluchačů a v neposlední řadě se seznámíme i s ryze moderními technologiemi. Děti si vyzkouší, jak se stát hlavní hvězdou svého vlastního videa.

Domů si pak z kreativního tábora v Benicích odvezou nejen vzpomínky, zážitky a nová přátelství, ale na památku i své výrobky. Možná to některý z malých umělců dotáhne za pár let až do světových galerií, pokud ne, rodiče budou na výsledky po návratu pyšní určitě. Celý pobyt je určen pro děti ve věku od 6 do 16 let. Předchozí praktická nebo teoretická průprava v této oblasti nutností není. Vítáni jsou i naprostí začátečníci, kteří chtějí tvořit pouze pro radost.

Zázemí kreativního tábora Benice

O děti bude během celého kreativního tábora v Benicích spolehlivě postaráno. Na starost je bude mít zkušená táborová vedoucí. Ostatně s tábory mají v prostředí barokního statku již mnohaletou zkušenost, organizační tým proto bezpečně ví, na co se zaměřit, aby celá sezóna proběhla absolutně bez problémů.

Stává se i to, že přes maximální snahu všech zúčastněných nepřeje kreativnímu táboru v Benicích počasí. Děti tak mohou využít zázemí v interiérech, kde jim současně je zajištěno i stravování, a samozřejmostí je i „mokrá“ alternativa programu. Výlety a pobyt venku nahradíme jinými činnostmi, nudit se tak zaručeně nikdo nestihne.

Jeden turnus na dětském kreativní táboře v Benicích vždy trvá týden, poté ho střídá nový. Rodiče určitě uvítají, že statek je situován pouze 11 km od Benešova, je tedy velmi dobře dostupný.