Zdravé hubnutí

Tekutá strava pro snížení tělesné hmotnosti zní jako minimální úsilí pro štíhlejší postavu. Tekuté diety zní příliš dobře, než se zbaví dalších kilogramů a často jsou. Tekuté výživy se skládají především ze šťávy (vyrobené z čerstvého ovoce a zeleniny), jemných a jemných koktejlů. Kombinace je taková, že strava obsahuje všechny nezbytné živiny potřebné pro normální tělesné funkce a hormonální rovnováhu. Jsou málo kalorií a neobsahují vlákninu z celého ovoce a zeleniny.
Citronová strava

Lemonádová strava, nazývaná též jako mistrovská čistá strava – tekutá strava, kde se na týden týká pouze limonáda. Potřebujete smíchat 50 uncí vody, 10 polévkových lžic jablečného sirupu organického stupně B, 10 polévkových lžic čerstvě vymačkané citronové šťávy a poloviční lžičku kajenského pepře. Smíchejte přísady a vypijte celou směs po celý den. Při této stravě můžete přijít o 2 až 7 kilogramů.

Čtěte: Lemonádní dieta pro hubnutí
Ovocné a zeleninové šťávy

Dieta z ovocných a zeleninových šťáv pomáhá udržovat rovnováhu mezi výživou, udržováním zdraví a úbytkem hmotnosti. Vyrežte ovoce; přidáme rajčatovou šťávu, mrkvovou šťávu a šálek špenátové šťávy. Můžete přidat med, ale pouze pro účely sladění. Smíchejte je spolu a napijte je po celý den v pravidelných intervalech. Musíte držet pryč umělé sladidla, protože nemusí dovolit tělu zbavit se toxinů.

Následující možnost může být alternativou k výše uvedenému přístupu.

Snídaně: Šťouchněte pár rajčat. Přidejte čajovou lžičku horké omáčky a lžičku mandlovou pastu (mandle poskytují tělu dostatečné množství antioxidantů a bílkovin).

Oběd: Dejte mrkve do odšťavovače, abyste získali plné sklenici. Pijte mrkvovou šťávu s šálkem čistého jogurtu.

Večeře: Směs plodů s nízkým obsahem kyselin (jablka, banány a mrkev) tak, aby váš metabolismus zůstával aktivní během spánku.
Grapefruitova dieta

V této stravě je třeba jíst grapefruit na každé jídlo, kombinovat je s malým kusem celozrnného pšeničného chleba a zelených salátů.

Želatina – podle Medline Plus, želatina (bez ovoce nebo jiných složek) je další tekuté stravovací nápad, který máte. Musíte však dodržovat pokyny uvedené na štítku a pokyny svého lékaře.

Přečtěte si: Letní salátové recepty
Úvahy

Tekutá výživa by měla vyvážit živiny, které lidské tělo potřebuje po celý den. To neplatí vždy; tekutá strava často postrádá živiny. Tekuté diety by nikdy neměly být prováděny bez lékařského dohledu. Podle studie, kterou provedla univerzita Vanderbilt, se míra úspěšnosti tekuté stravy mezi jednotlivci liší. Ti, kteří podléhají lékařským plánům, mohou těžit z tekutých diet a ztrácet váhu, kromě snížení zdravotních rizik (včetně zmírnění příznaků diabetu, vysokého cholesterolu a vysokého krevního tlaku.

Tekutá výživa se musí provádět během krátkodobého (tj. Až 7 dnů), v závislosti na vašich zdravotních potřebách. Tekuté diety by měly být konzumovány v pravidelných intervalech, aby se zjistilo, že hladina energie zůstává vysoká a hladina cukru v krvi je v zdravém rozmezí. Pokud je léčba špatně provedena, může dojít k mnoha negativním důsledkům (včetně zpomaleného metabolismu, únava, závratě, nevolnosti, zažívacích podmínek, nepravidelného srdečního rytmu a ztráty tuku).