KDY JE ZAPOTŘEBÍ DEZINFEKCE VODY A JAK PŘI NÍ POSTUPOVAT

Množství zákazníků se každý rok setkává s otázkou, zda je třeba zařadit dezinfekci vody do pravidelného servisu kotle. Odpovědi bývají často rozporuplné. Dezinfekce vody není vždy nezbytným krokem, protože se samotnou vodou z topného oběhu nepřicházíme do přímého kontaktu. Na druhé straně však musíme myslet i na zachování funkčnosti ostatních částí, jako je například často zmiňované tepelné čerpadlo, jehož náklady na opravu se v mnoha případech mohou vyšplhat do astronomických hodnot.

 

Jak je to tedy s dezinfekcí vody a proč je vůbec zapotřebí? V první řadě si musíme uvědomit, že hlavním úkolem dezinfekce vody je odstranění mikroorganismů. Mikroorganismy v podobě bakterií se dokázali přizpůsobit k přežití ve všech prostředích a teplá voda, která cirkuluje, je pro ně ideálním místem pro množení. Jejich aktivitou tak mohou vznikat různé druhy povlaků, zbarvení vody a jiné nepříjemné jevy, které se mohou po čase projevit.

 

Z tohoto důvodu je vhodným krokem zařadit dezinfekci vody do každoročního servisu kotle a tepelného čerpadla. Rozhodně to není krok vedle a můžete se tak vyhnout nepříjemným překvapením. Stejně tak stojí za zvážení dezinfekce vody i v případě nových zařízení či po proběhnutí rozsáhlé rekonstrukce. Dezinfekce vody je nezbytným krokem zejména tehdy, když máte podezření na kontaminaci vody podzemními nebo odpadními vodami.

 

Jak postupovat při dezinfekci vody? Jasná rada zní – vždy se svěřte do rukou odborníkovi. Při dezinfekci vody je třeba dodržovat daný postup a dát si záležet na jednotlivých krocích. V tomto případě je nejlepším krokem přímo oslovit odborníka nebo společnost, která se zabývá dezinfekcí vody. Můžete se spolehnout na profesionální přístup i použití kvalitních produktů, které jsou k čištění a dezinfekci vody určeny.