BOJ S VODNÍM KAMENEM – JE MOŽNÉ ZVÍTĚZIT?

Vodní kámen nám dokáže svou činností způsobit nemalé vrásky a problémy. Za běžných podmínek se minerály nacházejí rozpuštěné ve vodě a nevidíme je. V prostředí, v němž dochází k rychlým a značným změnám teploty, se však začínají usazovat a vytváří nerozpustný povlak. Proč vodní kámen představuje problém? V místech, kde se vodní kámen usazuje, vznikají nánosy způsobující lokální přehřátí a poruchu daného zařízení. Přestože se s vodním kamenem setkáváme zejména u praček či konvic, nevyhne se ani kotli.

Jedním z řešení jsou změkčovače vody. V tomto případě se jedná o dlouhodobé řešení, které však tvrdost z vody neodstraní. Plnoautomatické změkčovače vody pracují na principu výměny iontů na bázi regenerace solí. Tvrdá voda protéká nejdříve jejich jednotkami, minerály jsou odstraněny a kotel tak pracuje už jen s vodou, která je neobsahuje.

V tomto případě je třeba si uvědomit, že se jedná o další zařízení které bude spotřebovávat energii. Na druhé straně však vodní kámen dokáže způsobit finančně náročnější škod, a proto by koupi změkčovače měli zvážit zejména domácnosti, které se nacházejí v oblastech s prokazatelně tvrdou vodou způsobující usazování vodního kamene.

Existují i ​​jiné možnosti odstranění vodního kamene? Další možností je použití specializovaných čerpadel. Čerpadla byla speciálně vyvinuta k tomu, aby bylo s jejich pomocí možné manipulovat se silnými chemikáliemi, které jsou zodpovědné za odstranění vodního kamene z celého zařízení. Jejich velkou výhodou je, že nejsou náročná na údržbu a chemikálie se nacházejí pevně uzavřeny v čerpadle. A proto je téměř nemožné, abyste s nimi přišli do kontaktu.

Čerpadla jsou dnes výhodnou volbou, protože jsou snadno přenosná a jejich použití je stejně nenáročné. Vybrat si dnes můžete ze široké nabídky změkčovačů vody i čerpadel, které vám pomohou udržet svůj kotel stále funkční.