BLACK LATTE

Říká se, že Black Latte detoxikuje a dokonce pomáhá s kocovinu. Vše, co potřebujete vědět o „kávě“ s aktivním uhlím, si můžete přečíst zde

Nepropustná káva s máslem, zelenou kávou – horký nápoj byl připraven různými způsoby. Co ještě chybí? Správně, varianta kávy nebo spíše alternativa s aktivním uhlím. Právě tato složka dělá trendový nápoj Black Latte tak výjimečným. Černá barva nápoje neindikuje sílu kávy.

Alternativa kávy s aktivním uhlím: Takto funguje Black Latte
Dosud se aktivní uhlí našlo hlavně v čisticích pleťových maskách, zubních pastách nebo šťávách. Není proto překvapující, že pozitivní účinky minerálu se snaží využít i pro alternativu kávy. Black Latte by měl být mimo jiné skvělým detoxikačním nápojem. Aktivní uhlí by navíc mělo účinně působit proti žaludečním a trávicím potížím a po večerním pití druhý den ráno může zmírnit kocovinu.

Aktivní uhlí jako domácí lék: 5 překvapujících efektů

Ale vždy buďte opatrní: Aktivní uhlí se má užívat s mírou. Vzhledem k tomu, minerální by neměly jen filtrovat škodlivé látky, ale také důležité živiny (jak ukazuje tato studie). Ženy, které užívají antikoncepční pilulky, by měly zvážit i účinek aktivního uhlí na střevo. Protože pilulka je absorbována střevem, může vést ke zhoršení účinku.

Je dobré vědět: Těhotná navzdory pilulce – To je to, co může být

Černý Latte: Recept
Ve skutečnosti, Black Latte není opravdu kofeinový nápoj. Spíše je to alternativa pro každého, kdo chce nebo může pít něco jiného ráno.

Ingredience pro porci:

obsah dvou kapslí s aktivním uhlím
250 ml kokosového, mandlového nebo ovesného mléka
na slazení 1 lžičky medu, javorového sirupu nebo Agávový sirupu
příprava:

Nejprve zahřejte mléko v hrnci.
Potom přidejte všechny zbývající složky a zamíchejte.
Případně můžete všechny složky pečlivě promíchat a potom v mikrovlnné troubě zahřát v kádince.

Black Latte je přesně vaše věc? Pak zkuste náš recept na černý smoothie