Výhody bydlení v dřevodomu

Snili jste o dřevěném domě obklopeném přírodou, kde můžete trávit víkendy či prázdniny, případně bydlet po celý rok? Pravdou je, že tento typ bydlení má osobité kouzlo, zprostředkovává atmosféru tepla a pohodlí, navíc s možností bydlení v přírodním prostředí. Níže vám ukážeme několik výhod dřevodomů.

Nízká vlhkost

Dřevo přirozeně reguluje vlhkost, což má pozitivní vliv na vaše zdraví. Při správném přístupu by měl být náš dům mírně vyvýšen nad zemí a měl by mít dobře izolované základy. Lidé si často pletou vlhkost okolí s vlhkostí kvůli špatné realizaci betonového základu. V případě vlhkosti základu domu to není problém dřevodomu, ale stavebníky, kteří lili základy. Nezapomeňte při stavbě oslovit stavební dozor dřevostaveb, který dohlédne na kvalitní stavbu přesně podle projektu.

Klid a pohodlí

Dřevo jako přírodní prvek navozuje pocit pohodlí a klidu. Výhodou dřeva je, že akusticky izoluje místnost, což nám umožňuje nerozptylovat se vnějším hlukem. Barva dřeva jako přírodního materiálu má na očích příjemnou barvu. Dřevo nevede téměř žádné teplo, proto má tendenci udržovat si v chladném počasí svoji vnitřní teplotu mnohem lépe než jiné druhy materiálů. A je-li venku horko, dřevo brání pronikání tepla dovnitř.

Udržování teploty

Dřevěné domy mají nižší náklady na vytápění a klimatizaci. Dřevo je tepelně izolační přírodní materiál, který, jak jsme si vysvětlili, propouští málo tepla a dobrá dřevěná okna nemají téměř žádné tepelné mosty. Dobrá izolace střech a podlah udržuje stálou teplotu v místnosti. Je zřejmé, že čím je izolace kolem našeho domu hrubší, tím více si těchto výhod všimneme. Lepší izolace znamená nižší náklady na udržování teploty v našem domě a tím šetříme energii.

Šetrnost k životnímu prostředí

Pomůžeme zachovat životní prostředí, neboť přeměna dřeva ze dřeva na stavební bloky dřevěného domu nebo jiné prvky vyžaduje málo energie. Méně energie v procesu výstavby domu znamená méně emisí oxidu uhličitého do atmosféry naší planety.

Stavba dřevěného domu zahrnuje kácení stromů. Mohli bychom si myslet, že tento fakt jde proti ochraně životního prostředí. Kontrolovaná kácení a opětovná výsadba však znamená opětovné zalesňování, a tedy údržbu. Stromy odumírají a rodí se přirozeně, takže není sebemenší problém je pokácet a vysadit nové.

Ziskovost

Přestože dřevo jako materiál je mnohem dražší než jiné tradiční materiály než cihla, pravdou je, že stavba dřevodomu je v konečném důsledku stále levnější. proč je tomu tak? Faktem je, že část práce se provádí v závodě s řezáním kmenů na speciálních strojích a poté se tyto materiály shromažďují na místě, což zkracuje skutečný čas výstavby. Dřevěný dům lze postavit za měsíc a tentýž zděný dům bude trvat minimálně 6 měsíců. Méně pracovní doby znamená nižší stavební náklady. Důsledná stavba se stavebním dozorem je základem úspěchu stavby i vašeho nového dřevodomu.

Životnost

Jedním z faktorů, díky kterému váš dům vydrží staletí, je to, jak je postaven, jakou má střechu, betonový základ, jako jsou kulatiny chráněné před vlhkostí, zda je dřevo ošetřeno proti hmyzu a houbám ve dřevě. Všechny tyto nuance jsou mimořádně důležité.

Dobrá firma pro stavbu dřevodomu a dozorovaní drevostavby umožní, aby váš domov přecházel z generace na generaci. Existuje mnoho dřevěných budov, které pocházejí z několika staletí, a většina konstrukcí v domech z 19. století je dřevěná.