Návod na dobrodružný lov pokladů z hlubin – magnet fishing

Asi každý kluk i holka s otevřenými ústy v televizních seriálech a filmech sledovali výpravy námořníků a cesty za hledáním bájných pokladů. Možná i vy. I když se nikam po mořích možná nevypravíte, poklad stále najít můžete. Klidně i ve svém městě poblíž stoky nebo městské říčky. Stejně jako nadšenci s magnety pro magnet fishing – magnetický lov. Čtěte dál, ať vám poklad neuteče!

Jak ve vodních hlubinách řek, rybníků, jezer a potoků hledat kovové poklady? Pomocí silného magnetu. Na laně jej spustíte do vody, táhnete po dně a pak zkontrolujete, zda se k magnetu něco přicvaklo.

Které poklady můžete objevit

Na dně vodních toků i stojacích vod na vás čekají hlavně rezavé dráty, trubky od kamen, děravé hrnce, kusy jízdních kol, zahozené koloběžky, ale možná i moped nebo dokonce trezor. Většinou však už prázdný.

Najít ale můžete také starou munici, zbraně, možná i plechovou skříňku s mincemi. Nebezpečné nálezy hlaste hned policii. A objevené cennosti s archeologickou hodnotou zákon ukládá oznámit u místně příslušného muzea.

Co na fishing potřebujete?

1) Extra silný magnet pro lovce pokladů

Pro magnetický lov je potřeba zejména silný neodymový magnet na magnet fishing. Bývá zapouzdřený v kovovém pouzdře, má masivní oko pro přivázání lana, s magnetickou silou od 135 do 1100 kilogramů.

2) Pevné PES lano

Magnet uvažte na pevné lano. Má být statické, není vhodné horolezecké, které moc pruží. Vhodné je třeba lano pro magnetický lov s nosností 355 nebo 550 kg. Je z polyesteru, podobné používají i jachtaři na upevnění velkých plachet. Lano magnet spolehlivě udrží a případný přicvaknutný předmět také.

3) Doplňková výbava – rukavice, kýbl, gel

Do výbavy se hodí také doplňková výbava pro lovce pokladů – kbelík na případné „poklady“, ochranné rukavice, antibakteriální gel, mobil či foťák na focení nálezů.

Jak lovit poklady z hlubin

 

Jaký je postup pro magnet fishing? Nejprve k zašroubovanému oku magnetu přivažte pevným uzlem pevné lano. Vhodná je například dračí smyčka.

V jedné ruce držte magnet, ve druhé lano. Opačný konec lana můžete přivázat ke stromu, anebo zábradlí na břehu.

Vhoďte nebo spusťte magnet do hlubin. Stojíte-li na břehu, hoďte magnet od sebe pár metrů do vody – kam vám vystačí lano.

Táhněte magnet po dně směrem k sobě. Vytáhněte z vody a ověřte, zda se k magnetu něco přicvaklo. Máte poklad? Pokud ještě ne, zkuste to znovu. Hoďte magnet o kousek vedle a celý postup opakujte.

Jestliže vytáhnete jen kovový odpad, nikdy jej zpět do vody nevhazujte, to by bylo proti etice magnetického rybáře. Uložte kovový odpad do kýble na nálezy a pak někde vyhoďte do odpadu.

Tip: Další výbavu, magnety, lana a tipy pro magnet fishing najdete na webu Unimagnet.cz

 

Hodně štěstí při lovu!