Duté tyče a trubky od Stainless Europe Sp. z o.o.

Perfektní způsob, jak ušetřit náklady na materiál a zkrátit dobu přípravy CNC obráběných součástí.

Využití

Duté tyče jsou jak duté tyče, tak bezešvé trubky. Duté tyče jsou vyráběny speciálně pro výrobu radiálně obráběných součástí. Duté tyče se používají při výrobě ventilů a pohonů (průtokoměry, ventily, filtry, rozdělovače); čerpadla a kompresory (vakuové zařízení, hydraulické válce, tělesa čerpadel); osy a hřídele (válce, vedení, pouzdra, svorky, ložiska); mechanická těsnění (těsnění, rozpěrky, kroužky); spojovací komponenty (fitinky, příruby, spojky, konektory); měřicí přístroje (senzory, solenoidy, rezistory).

Všechny výše uvedené produkty najdou uplatnění v různých průmyslových odvětvích, jako je všeobecné strojírenství, chemický a petrochemický průmysl, loďařský průmysl, automobilový průmysl, papírenský a lepenkový průmysl, textilní průmysl, potravinářský průmysl atd. Použití dutých tyčí minimalizuje materiálové ztráty a snižuje celková potřeba zpracování zcela vylučující provoz zařízení pro hluboké vrtání. Chemické složení ocelí používaných pro výrobu dutých tyčí zajišťuje vyšší rychlost řezání a dlouhou životnost řezných nástrojů zajišťujících bezvadný povrch po obrábění.

Základní velikosti řada a standardy

Stainless Europe nabízí řadu standardních velikostí uvedených v tabulce nejžádanějších strojírenskými společnostmi a výrobci zařízení. Požadavky na duté tyče jsou v souladu s EN 10216-5 a ASTM A312. Na přání zákazníka firma dováží další řadu rozměrů a jakostí neuvedených v normách, stejně jako je možná výroba dutých tyčí dle požadavků NF A 49-317.

„Typické úspory materiálu
Modrá čára představuje ztrátu materiálu „Z“ při přeměně plného kola na mechanickou trubku. Zde musí být za tímto účelem odstraněno 45 % plného kola. Tečkovaná čára znázorňuje faktor délky trubky „D“, který udává délku navíc dostupnou pro výrobu mechanických dílů na rozdíl od pevných nábojů stejné hmotnosti. Příklad ukazuje 1,8násobné zvětšení délky trubky, což znamená, že z trubkové hmotnosti materiálu lze vyrobit téměř dvojnásobek dílů.“

Tolerance

V rámci výroby dutých tyčí jsou přípustné odchylky v OD plus tolerance, v ID jsou mínus tolerance. Výrobní tolerance je kritickým parametrem při objednávání produktů. Pro dutou tyč je tolerance vnějšího průměru v rozsahu plus a tolerance vnitřního průměru – v rozsahu mínus. Přípustná odchylka tloušťky stěny je definována stupněm posunutí středu průřezu; je to způsobeno účinkem povolené tolerance pro vnější a vnitřní průměr, tloušťku stěny a posunutí středu. V případě trubek pro obrábění (podle ASTM A511) jsou tolerance pro vnější a vnitřní průměry a tloušťku stěny obvykle v plusovém a minusovém rozsahu jmenovité velikosti. Rozdíly v tolerancích mezi dutou tyčí a ASTM A 511 by proto měly být brány v úvahu při objednávání produktů pro další obrábění

Standardní třídy ocely

Duté tyče a mechanické trubky jsou dodávány v řadě speciálně vybraných nerezových a kyselinovzdorných standardních jakostí vybraných tak, aby pokryly většinu problémů s korozí a zpracováním, které se vyskytují v každodenní praxi.

Využijte výhod spolehlivého dodavatele hutního materiálu. Různé tvary a rozměry s rychlým doručením a vždy ve špičkové kvalitě. V nabídce naleznete různé tvarovky, redukce, příruby nebo nerezové tyče. Hutní materiál se vyznačuje vysokou kvalitou a dlouhou životností. Při výběru vám poradí kvalifikovaný personál.

Stainless Europe má pro vás:

kolena, T-kusy, bezešvé trubky, svařované trubky, duté tyče, příruby, desky, I-profily, úhelníky, ocelové odlitky, profily, žebrované tyče (pruty), dna, polotovary.